استان گلستان، شهرک صنعتی گنبدکاووس

از شنبه تا پنجشنبه ( 8 صبح تا 16 عصر )

پتاسیم کلراید

  1. صفحه اصلی
  2. محصولات
  3. پتاسیم کلراید

معرفی پتاسیم کلراید

کلرید پتاسیم با فرمول شیمیایی (KCl) نوعی نمک است که از ترکیب پتاسیم و کلر به وجود می‌آید. کلرید پتاسیم جهت درمان هیپوکالمیا (hypokalemia) مورد استفاده قرار گیرد. برای اینکه سلول های بدن به وظایف خود به درستی عمل کنند، خون به سطحی از پتاسیم نیاز دارد.

ساختار مولکولی پتاسیم کلراید

کاربرد های پتاسیم کلراید

پتاسیم کلراید به عنوان ماده اولیه شیمیایی، برای تولید هیدروکسید پتاسیم و فلز پتاسیم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده همچنین در داروها، داروهای تزریقی کشنده، کاربردهای علمی-تحقیقاتی، فرآوری مواد غذایی، صابون‌ها و به عنوان یک جایگزین فاقد سدیم برای نمک خوراکی، استفاده می‌شود.

ایمنی :

برای کار کردن با ترکیب کلرور پتاسیم، استفاده از تجهیزات حفاظت شخصی نظیر عینک ایمنی، دستکش محافظ، ماسک ایمنی و لباس کار، الزامی است. در حین کار کردن با این ماده جامد در انبارها بهتر است کارگران از غذا خوردن، مصرف نوشیدنی و سیگار خودداری کنند.

در صورت استنشاق غبارات منتشر شده از این ترکیب، ممکن است تحریک سیستم تنفسی رخ دهد که البته خفیف خواهد بود. پس از آن باید سریعاً به هوای آزاد رفته و تنفس خود را عمیق‌تر تنظیم کنید.

شیوه نگهداری و انبارش :

شرایط نگهداری ایمن برای پتاسیم کلراید، جدا نگه داشتن بسته‌ها به دور از هر گونه ترکیبات و عوامل ناسازگار است. بسته بندی‌ها یا ظروف اصلی باید در مکانی خشک و خنک و با تهویه مناسب و دور از مواد قابل اشتعال، نگهداری شوند.